Kdo jsem? -aneb- Můj příběh

23. října 2011 v 22:07 | Charlotte Evans |  Jednorázovky
Ahojda!
Rozhodla jsem se, Vám objasnit můj původ a příběh... Zatím znáte jen mé jméno... - Nic víc. Dobrá tak nejdřív mí rodiče.
Jsou jimi Lily Evansová a James Potter. Ano, jsem sestra Harryho Pottera. Jsem o deset měsíců mladší, než Harry. Narodila jsem se totiž 12.května.
Když jsem byla malá, měla jsem potíže s dýcháním a jednoho osudného večera jsem zrovna byla v nemocnici na kontrole se strejdou Siriusem, kam jsem chodila pod jiným jménem. Tedy příjmením. Byla jsem Cedrellová. Na veřejnosti se totiž o mě neví, protože naši, když zjistili, že je hledá Voldemort, o mě radši nikomu neřekli. Tedy kromě strejdy Siriuse.
No, v nemocnici si mě nechali na pozorování, takže se strejda domů vrátil sám. Už se nevrátil. Nikdo si pro mě nepřišel, a tak jsem vyrůstala v sirotčinci.
Když mi bylo jedenáct, přišla za paní VonDouglas (Ředitelka sirotčince) jakási paní McGonnagalová a tvrdila, že u nich mám místo na škole. Ředitelka byla štěstím bez sebe, že na deset měsíců bude mít o jeden hladový krk méňe, a tak mě pustila.
V Bradavicích, škole kouzlení, jsem se dostala do Nebelvíru. Harry už byl ve druhém ročníku, takže jsem ho moc nevídala - což myslím bylo dobře, protože už při zařazování si mě podivně prohlížel... Nevím proč, ale prostě jsem nechtěla, aby věděl, že jsem jeho sestra.
Díky historce o Harrym Potterovi - hrdinovi, který zbavil svět Pána zla, jsem se dozvěděla, že rodiče jsou mrtví. Tedy - ne že bych si myslela, že nejsou, ale tohle bylo prostě takové potvrzení, poněvadž předtím, v mudlovském světě, jsem o tom neměla žádné zprávy...
Kolem začátku roku se začaly šířit zvěsti o otevření Tajemné komnaty. Dokonce z toho byl nařčen Harry! Bála jsem se. Moc. Ten hnusný kluk - Draco - tvrdil, že mě zabije Zmijozelův dědic! Vím, že nejsem z mudlovské rodiny, ale kdo by se nebál, kdyby věděl, že se po škole někdo toho schopný pohybuje!
Na konci roku se vše tak nějak vyřešilo - Brumbál o tom mluvil při proslovu na konci roku, ale nechtěl říct podrobnosti...
O prázdninách v sirotčinci to bylo mnohem snesitelnější, protože jsem si dopisovala s mou kamarádkou Lenkou. Chodí do Havraspáru a je to trochu podivínka, ale mám ji ráda...
V dalším školním roce jsem se konečně dozvěděla, co se stalo se strejdou Siriusem! Byl v Azkabanu! Prý ho tam zavřeli po smrti rodičů!
Achjo! Můj milovaný strejda Sirius... Prý ale utekl. Tvrdí se, že to on může za smrt rodičů, a teď jde po Harrym, ale já tomu nevěřím. Můj milovaný strejda!
Nevím, jak to teď vylíčit, takže Vám sem předložím nějaké záznamy z mého deníku - nečekejte ale, že vás nechám číst nějaké intimnosti! Všechno jsem vám začárala a dávám sem jen důleežité dny!
12. října
Dneska jsem měla jen pět hodin, protože profesorka Prýtová onemocněla, a bylinkářství odpadlo!!! Šla jsem do knihovny. Byl tam Draco Malfoy. U všech ostatních stolů bylo plno, tak jsem si k němu přisedla. Hodil po mě pergamenem i s lahvičkou inkoustu, ale já je zablokovala kouzlem, které nás dnes učil profesor Kratiknot. Strašně dlouho na mě zíral, ale pak se sebral a odešel. Já si napsala esej z Lektvarů pro toho hnusného netopýra Snapea a šla jsem do věže. A tam... Byla tam strašná zácpa! Buclatá dáma tam nebyla a její obraz byl rozervaný! Všichni říkají, že to byl strejda Sirius. Začínám se bát, že on opravdu může za to, co se stalo rodičům...

16. listopadu
Dneska jsem se těšila na Obranu proti černé magii, na který jsem měla připravený krátký referát o stěhovavých maskarfonech, jenže mě čekala pořádně studená sprcha! Byl tam ten hnusný, pitomý, chladný, černý a zlý Snape! Profesor Lupin je prý nemocný... Můj referát dopadl katastrofálně! Snape mi dal přijatelnou za něco, za co by dal skvělý, nejlepší Lupin minimálně výbornou! Blbej Snape!

12. května
Tak, dneska mám narozky! Od Lenky jsem dostala čelenku zdobenou takovými barevnými kolečky, o kterých tvrdila, že jsou to duhonosné goleje, což jí nevěřím, ale vypadá to hezky... A ještě mi přišel balík! Bylo v něm malé hnědavé koťátko a krátký vzkaz: 'Jmenuje se Lotty. Je jako ty, když jsi byla malá. Nikdy nezapomenu, jak jsem tě tenkrát viděl naposled! Strejda Hafu' Pamatuju si... Strejda Sirius je zvěromág... Vždycky se přede mnou proměňoval a já mu pak říkala strejda Hafu... Nikomu to ale říkat nebudu! Už zase myslím, že strejda by rodiče nikdy nezradil! Jako psa ho určitě nenajdou!

6. června
Dneska jsem se byla projít u lesa. Poslední dobou mě tam Lotty tahá pořád... Viděla jsem tam takového velkého černého psa. Tesák to ale nebyl, a přesto mi to psisko bylo povědomé... Musím se k němu příště dostat blíž.

8. června
Byl to on! Zase jsem u lesa viděla toho psa, tak jsem šla za ním. On pořád vcházel dál a dál do lesa až... Proměnil se! Když už jsme byli celkem daleko, proměnil se! Byl to on! Strejda Sirius! Musela jsem ho sice přemlouvat, aříkat, že to nevyzradím, ale pak se proměnil! Říkal, že prý to nebyl on, kdo byl strážcem tajemství našich rodičů... Prý to byl někdo jiný... A říkal, že se přišel pomstít, a ten zrádce, že prý je zvěromágská krysa Ronalda Weasleyho. Slíbila jsem, že mu ji přinesu...

16. června
Nejde to! Ta krysa pořád zdrhá! Sirius je nervní a já taky! A pitomec Ronald mi tu krysu sám od sebe prostě nepůjčí!

25. června
Zmizel. Několikrát jsem na něj u lesa volala, ale nepřišel. Slyšela jsem, že prý utekl z cely... Stejně se o něj ale bojím...

Chcete vědět, co bylo dál? Dobrá! Teď už jen rychle k současnosti. Strejda díky Harrymu utekl a teď žije všude možně... A já s ním! Hromadně kvůli mě upravil paměť všem v sirotčinci,a ti si teď myslí, že tam jsem! A já zatím se strejdou cestuju po celém světě! Taky se vídám se strejdou Remusem, o kterém jsem se dozvěděla, že je můj kmotr... Už se těším, co bude příští rok... V jedné z mých vidin (ano, občas vidím úseky z busdoucna) jsem viděla nějakého draka!!! Určitě to zase bude legrace...
---
Tento článek je čistě pravdivý!!! Jen k deníku můžete mít připomínky, protože vím, že jsou v něm blbosti... - Za to já ale nemůžu - bylo mi teprve dvanáct!!! Dobře, tak doufám, že Vás můj příběh zaujal, a zcela jste pochopili mé vztahy... No, už se s Vámi asi rozloučím, měla bych už jít spát. Tak tedy dobrou!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mai Mai | Web | 24. října 2011 v 18:35 | Reagovat

týýýýýýýýýýjo
teda, je mi sice líto, že tví rodiče umřeli, ale jinak máš krásnej příběh.
bude pokračovat?
a ohromně se mi líbí přeškrtané komentáře, jsou děsně legrační
PS: je fajn, že se kamarádíš s mou oblíbenou Lenkou

2 Charlotte Evans Charlotte Evans | E-mail | Web | 24. října 2011 v 18:41 | Reagovat

[1]: Pořád mám strejdu Siriuse a mýho milovanýho kmotříčka Remuse... Jinak... Zatím se mi moc pokračovat nechce ale až se něco bude dít... :-)

3 Penelope Eleanor O'Connel Penelope Eleanor O'Connel | Web | 24. října 2011 v 19:04 | Reagovat

Překrásný příběh! :) Je zvláštní sledovat, jak by to bylo odlišné! ;-)

P.S.: To písmo najdeš na dafont.com a jmenuje se Before the Rain! :-D Jinak děkuji za pochvalu... ;-)

4 Kallia Kallia | Web | 27. října 2011 v 21:02 | Reagovat

Hej, teda to je dost dobrý! :D moc se mi to líbilo :) bude pokračování??

5 Charlotte Evans Charlotte Evans | E-mail | Web | 27. října 2011 v 21:11 | Reagovat

[4]: Uvidím - nejsem si ještě jistá, jestli nebudu chtít ovlivnit život a smrt strejdy Siriuse, tááákže... :-)
P.S.: Neberte mě jako úchylnou - vím, že mám ráda Siriuse... A zároveň je to muj strejda. OMYL! Je to strejda mého kouzelnického protějšku! - Ale to je na vás moc složité... Radši to nebudu rozvádět :D

6 Kallia Kallia | Web | 27. října 2011 v 21:47 | Reagovat

Já si myslím, že to všichni chápeme ;))
Hele, jsem dobrá, konečně jsem dodělala ten tvůj obrázek v SB :D je tam teda jen Lily :( byl to docela fakt záhul najít něco alespoň trochu hezkýho :D :)

7 Annie Annie | 23. prosince 2011 v 9:26 | Reagovat

Tak to se ti povedlo Charlie! Mooc se mi to líbilo a doufám, že brzo napíšeš pokračování, ale nutit tě nebudu. :-) Na to tě mám moc ráda.
Ráda? Co to tady píšu za blbosti? Já tě přímo zbožňuju! Znovu moc děkuju wallpaper :-) a znovu přeji krásné a kouzelné vánoce! :-) ;-) :*

8 Illienel Illienel | E-mail | Web | 25. března 2012 v 19:24 | Reagovat

Charlotte Lilyan Evans, to bylo krásné! :-) Je mi líto, žes musela vyrůstat bez rodičů v sirotčinci, ale myslím, že jste na tom byli s bratrem podobně. Máš vážně skvělou kamarádku, Lenka je jedna z nejlepších lidí, co v Bradavicích jsou :-) Deníkové zápisky nemají chybu a Lotty bych si taky přála, kdybych neměla alergii na kočičky :D Nejlepší ale je, že máš svého strejdu, že jsi mu nepřestala věřit (i když jednu dobu to tak skoro bylo) a že můžete být spolu :)
Charlie, příběh svého kouzelnického protějšku jsi vymyslela a napsala moc krásně a perfektné to doplňuje knížku. A když už ses do toho pustila a obě máme tak moc rády Siriuse, nechtěla bys udělat pokračování a zachránit mu život? ;-) Prosím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama